zapraszamy na koncert

Hospicjum to też życie

Dom Hospicyjny

Czym jest Hospicjum? Znajomość specyfiki tego typu placówek w społeczeństwie nadal jest niewielka. Ludzie często mylą hospicjum z domem opieki społecznej. Chcą przyjść tutaj, aby przeżyć swoją starość i doczekać śmierci. Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego to z jednej strony nowoczesny oddział szpitalny dla osób nieuleczalnie chorych, a z drugiej jasny i przytulny dom, w którym oprócz pacjentów i personelu medycznego znajdują miejsce wolontariusze i rodziny chorych.
Do hospicjum trafiają ubezpieczeni pacjenci na podstawie skierowania od lekarza, a jedynym kryterium przyjęcia jest rodzaj i stadium choroby. W obecnych czasach ludzie, bez względu na wiek czy status społeczny zapadają na choroby, które sieją spustoszenie w organizmie człowieka, sprawiają, iż rodzina nie jest już w stanie w warunkach domowych, nawet pod okiem lekarza uśmierzyć bólu czy karmić, gdy chory nie przyjmuje pokarmu.
Taką opiekę może zapewnić nasze hospicjum, które posiada 24 łóżka, gabinety zabiegowe, salę rehabilitacyjną, salę do terapii zajęciowej, pokoje dziennego pobytu, kaplicę i przestronny ogród. Rodzina pacjentów  ma możliwość skorzystania z pokoi gościnnych, aby na miejscu towarzyszyć swoim bliskim chorym.