zapraszamy na koncert

Hospicjum to też życie

Hospicjum Søndergård (Dania)

Hospicjum Søndergård jest nowo wybudowaną placówką dla 14 osób, położoną w okręgu Søndergård w Danii. Otwarcie Hospicjum Søndergård nastąpiło 25 października 2010 roku.

Hospicjum Søndergård wzniesiono przy wsparciu Realdanii jako projekt pokazowy w ramach opracowanego „Programu dobrego hospicjum”. Fundusz OK jest właścicielem i zarządcą Hospicjum Søndergård. Fundusz OK jest organizacją non-profit działającą w zakresie domów opieki, opieki psychiatrycznej, mieszkań dla seniorów i hospicjów.

Na północ od Hospicjum Søndergård znajduje się małe jezioro, a wszystkie pokoje mieszkańców są z widokiem na owo jeziorko. Dołożono starań by stworzyć dokową atmosferę, a każdy pensjonariusz może według własnego uznania urządzić umeblowane już 36-metrowe mieszkanie z łazienką.

Hospicjum Søndergård w jasny i prosty sposób podzielono według nadrzędnych funkcji placówki. Pomieszczenia wspólne i gospodarcze znajdują się przy wejściu, by wszystkim mieszkaniom zapewnić jak największą prywatność.

Hospicjum Søndergård działa zgodnie z zasadami opieki nad osobami cierpiącymi i poważnie chorymi oraz kontaktu z ich krewnymi.

Hospicjum Søndergård jest miejscem dla osób nieuleczalnie chorych w ostatnim okresie ich życia.

W związku z nawiązaniem współpracy z naszym Hospicjum, na przełomie września i października 2011 gościliśmy przedstawicieli Hospicjum Søndergård. Współpraca ma się opierać głównie na wymianie doświadczeń w pracy z ludźmi nieuleczalnie chorymi. To pierwszy krok ku temu, aby rozwinąć nasze relacje na zasadzie partnerstwa. Nasi goście zwiedzili całe hospicjum oraz okolice. Uczestniczyli również w wycieczce do Torunia, żeby zobaczyć kawałek Polski, gdyż była to ich pierwsza wizyta w naszym kraju.

Strona internetowa Hospicjum Søndergård